Şiirler

Orhan Veli Kanık – Anlatamiyorum

Ağlasam sesimi duyar mısınız,Mısralarımda;Dokunabilir misiniz,Göz yaşlarıma, ellerinizle? Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel,Kelimelerinse kifayetsiz olduğunuBu derde düşmeden önce. Bir yer var, biliyorum;Her şeyi söylemek mümkün;Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum;Anlatamıyorum. Devamını Oku »

Aşk Bile Ölüyor…

İnsan ölmek için yaratıldı korkuya inanma. Ateşe inanma, suya, havaya inanma. Aşk bile ölüyor aşka inanma. Bir ceket al üstüne, Bir geyiği düşle, bir ağacı hatırla. İnsan düşmek için yaratıldı kuşlara da inanma Sen sıkı sarıl kalbime, dünya sandığın yer değil. Sandığın yer değil en güzel yerin.. En güzel yerinde değiliz; Biz bu şiirin .. Devamını Oku »

Kahraman Tazeoğlu Aklım Karakış

ben seni yaralarından tanıdım ecelime son kurşundun deli davalım n’olur bulutsuzluğuma darılma dudağında bizi gül kıyametime adım kala beni senden almaaklım kara kış ellerim seni üşüyorbugün günlerden soğukben aysız gecelerde çocukluğuma mektup yazardımah çocukluğum kağıt gemilerim düşlerim dudaklanıyorsesin kokuma gizli yıldızları sönük geceler de dilime yağmursungözlerini uyuyorum her gecebu kent içimin bahçesi gemilerim çözülüyor yüreğine ellerinle okşuyorsun bilmiyorsun kendi bakışlı ... Devamını Oku »

Can Yücel Eğer

O kadar da önemli değildir bırakıp gitmeler,arkalarında doldurulmasımümkün olmayan boşluklar bırakılmasaydı eğer. Dayanılması o kadar da zor değildir, büyük ayrılıklar bile,en güzel yerde başlatılsaydı eğer. Utanılacak bir şey değildir ağlamak,yürekten süzülüp geliyorsa gözyaşı eğer Yüz kızartıcı bir suç değildir hırsızlık,çalınan birinin kalbiyse eğer. Korkulacak bir yanı yoktur aşkların,insan bütün derilerden soyunabilseydi eğer. O kadar da yürek burkmazdı alışılmış bir ses,hiçbir ... Devamını Oku »

Bir Kadın Seviyorsa

Bir kadın seni seviyorsa sana aittir.Mutlaka bir fotoğrafın vardır bir yerinde odasının onu kaldırtma!Bir kadın seni seviyorsa uyumadan önce dua ediyordur senin adınla başlayan dualar ve biten senin adınla onu susturma!Bir kadın seni seviyorsa sana zarar veremez yalnız genç adam kadınlar vazgeçtikleri adamlara da acımayı beceremez bu da kalsın aklında..Bir kadın seni seviyorsa koklayarak öper seni,Seni seven bir kadın sevdiği ... Devamını Oku »

Fark Etmeli İnsan

Farkında Olmalı İnsan…Kendisinin, Hayatın Olayların, Gidişatın Farkında Olmalı.Farkı Fark Etmeli, Fark Ettiğini De Fark Ettirmemeli Bazen…Bir Damlacık Sudan Nasıl YaratıldığınıFark Etmeli.Anne Karnına Sığarken Dünyaya Neden SığmadığınıVe En Sonunda Bir Metre Karelik Yere Nasıl Sığmak Zorunda KalacağınıFark Etmeli.Şu Çok Geniş Görünen Dünyanın, Ahirete Nispetle Anne Karnı Gibi OlduğunuFark Etmeli.Henüz Bebekken ‘Dünya Benim!’ Dercesine Avuçlarının Sımsıkı KapalıOlduğunu, Ölürken De Aynı Avuçların ‘Her ... Devamını Oku »

Seni Seviyordum

Sana uzak kentlerden birinde zamanın bir yerinde seni ve senli günleri anımsattı akşam güneşi… Onca zamanın üstünde eskimeyen bir düşüncesin şimdi İnsan hergün anımsar mı aynı gözleri SENİ SEVİYORDUM ve senin haberin yoktu Saçlarını izliyordum uzaktan, kulağının arkasına düşüşü ve burnun, herkesten başkaydı işte… Güldüğün zaman yukarıya bakardın; Yukarı kalkan başın ve gülen gözlerin vardı… Ne güzeldiler sen bilmiyordun… BEN ... Devamını Oku »